مطالب آموزشی

همه چیز درباره‌ی تهویه‌ی لوله‌های فاضلاب

راحتی ما در خانه به لوله‌کشی داخلی ساختمان وابسته است، بنابراین، هر گونه مشکلی در لوله‌کشی داخل ساختمان می‌تواند اهلِ‌خانه را با دردسر مواجه سازد. در اینجا، خواهید آموخت که چه مشکلاتی باعث می‌شوند منافذ تهویه‌ی لوله‌های فاضلاب به درستی کار نکنند و در این شرایط چه کاری باید انجام داد.

بیشتر بخوانید ...

خطرات گرم کردن لوله پی‌وی‌سی

پی‌وی‌سی برای آبرسانی، سیم‌کشی و انتقال فاضلاب استفاده می‌شود. مناقشاتی درباره‌ی بی‌خطر بودن پی‌وی‌سی وجود دارد، اما اتحادیه تولید‌کنندگان لوله، پی‌وی‌سی را ایمن و پاک می‌دانند. پی‌وی‌سی در اثر گرما عملکرد خود را از دست داده و گازهای خطرناکی متصاعد می‌کند. احتمال آتش گرفتن آن کم است.

بیشتر بخوانید ...

کاربرد و مزایای لوله و اتصالات UPVC

از آن‌جایی‌که لوله‌های PVC و UPVC از پلاستیک ساخته‌شده‌اند، ظاهرا شبیه هم هستند. درک تفاوت این دو، برای افراد عام دشواراست. اما نحوه‌ی تولید و نیز کاربری‌های آنها متفاوت‌است. لوله‌های PVC حاوی افزودنی‌های پلیمریِ نرم کننده هستند و درنتیجه انعطاف‌پذیری بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید ...

۷ مزیت غیرقابل انکار استفاده از لوله PVC

پلی وینیل کلراید (pvc) یک پلیمر پرکاربرد ترموپلاستیک است. برای لوله کشی، لوله پی وی سی رایج‌ترین لوله می‌باشد. لوله و اتصالات پی وی سی در سیستم‌های آبرسانی، سیم کشی زیرزمینی و فاضلاب استفاده می‌شوند. لوله پی وی سی برای اولین بار در سال ۱۹۲۵ تولید شد.

بیشتر بخوانید ...

خطرات چسب و پرایمر پی‌وی‌سی

چسب و پرایمر پی‌وی‌سی برای اتصال لوله و اتصالات‌ استفاده می‌شود. اتصالات لوله پلیکا با سرعت در فرایند «جوش با حلال» به هم متصل می‌شوند. برای اتصال لوله ابتدا پرایمر و سپس چسب روی لوله اعمال می‌شود. چسب به سرعت خشک شده و اتصالی سفت می‌شود. استنشاق یا تماس چسب با پوست برای سلامتی خطرناک است.

بیشتر بخوانید ...

چرا باید از لوله UPVC برای آبرسانی استفاده کنید؟

افزایش سریع روند ضعیف شدن ساختار سیستم آب و فاضلاب به دلیل مصرف، سوراخ شدن و شکاف در لوله‌های فلزی، توانایی ما را در تأمین آب آشامیدنی سالم و خالص و اجرای ضدعفونی اساسی سازگار با محیط زیست را مورد کاهش می‌دهد. لوله UPVC دارای مزیت‌های زیادی برای استفاده در هر نوع پروژه آبی است.

بیشتر بخوانید ...

مواد مورد استفاده در لوله‌های انتقال آب

جنس انواع لوله آب شرب مورد استفاده در سیستم لوله‌کشی خانگی با لوله‌های فاضلاب متفاوت است. نوع لوله بکاررفته در لوله‌کشی ساختمان در سال‌های اخیر خیلی عوض شده است. در اینجا لوله‌های گالوانیزه، PVC، CPVC و PEX را که به طور معمول در لوله آبرسانی و فاضلاب استفاده می‌شوند، توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید ...

خصوصیات فیزیکی PVC

PVC، PE، PP و PS پلاستیک‌های متداول هستند. مشخصات پلاستیک‌های خاص را از طریق ترکیب شیمیایی و نوع ساختار مولکولی آن تعیین می‌کنند. PVC ساختاری غیرمتبلور با اتم‌های کلر قطبی در ساختار مولکولی‌اش دارد. پی‌وی‌سی دارای خواص بازدارنده در برابر آتش، روغن و مواد شیمیایی است.

بیشتر بخوانید ...

راهنمای نصب لوله پی وی سی

انواع لوله مورد استفاده در لوله کشی فاضلاب ساختمانی زیاد است، اما در صنعت ساختمان به طور استاندارد از لوله پی وی سی برای دفع فاضلاب و تهویه استفاده می‌شود. برش و نصب لوله پی وی سی آسان است و در مقایسه با انواع دیگر لوله‌ها قیمت پایین‌تری دارد. پی‌وی‌سی دوام بالایی دارد و در برابر تنش مقاوم است.

بیشتر بخوانید ...

مقایسه لوله ABS و PVC

انواع مختلفی لوله و سیستم لوله کشی و فاضلاب تولید و به کار برده می‌شود که ممکن است لزوما یکی از دیگری برتر نباشد. اما در کل، همه سیستم‌های لوله کشی دقیقا یک کار انجام می‌دهند. البته در مورد مسئله‌ی تامین آب شرب و دفع فاضلاب، ساختمان‌های مسکونی و تجاری نیازمند لوله‌های متفاوت و با‌کیفیت می‌باشد.

بیشتر بخوانید ...

انواع لوله‌های PVC

سه نوع ​لوله PVC وجود دارد: PVC-U (PVC پلاستیک نشده)، C-PVC (PVC ترکیب شده با کلر)، PVC-O (PVC جهت‌یافته مولکولی) و PVC با مقاومت بالا (PVC-Hi). علاوه بر داشتن خواص مشابه مانند ایمنی، دوام، استحکام و قابلیت بازیافت، هر نوع PVC دارای مزایای خاص خود در کاربردهای مختلف است.

بیشتر بخوانید ...

PVC-U یا UPVC کدام یک درست است؟

این متن را جهت رفع سردرگمی در مورد تفاوت بین PVC-U و UPVC فراهم‌کردیم؛ که در تولیداتی مثل لوله و اتصالات کاربرد دارند. در ماهان پلاست در قبال مسئولیت خود متعهدیم که اطلاعات واضح و قابل‌فهمی درباره‌ی صنعت لوله پلیکا پی وی سی ارائه دهیم. به نظر شما PVC-U درست است با UPVC؟

بیشتر بخوانید ...

پی‌وی‌سی چقدر محکم است؟

پی‌وی‌سی چقدر محکم است؟ استحکام معانی مختلفی دارد. در اینجا سه روش اندازه‌گیری استحکام پی‌وی‌سی را توضیح می‌دهم. این سه روش عبارتند از: فشار ریزش، فشار ترکیدگی و استحکام کششی. این سه روش معمول‌ترین روش‌های اندازه‌گیری استحکام PVC و هر لوله‌ی دیگری است.

بیشتر بخوانید ...

لوله پلیکا PVC چگونه ساخته می‌شود؟

ماده‌ی اولیه‌ی لوله پلیکا، ترکیبی به نام وینیل‌کلراید است. وینیل‌کلراید در معرض نور خورشید در واکنشی معروف به پلیمریزاسیون به ماده‌ی جامد متمایل به سفید تبدیل می‌شود. برای تولید لوله پی وی سی مواد دیگری به نام استابلایزر به پلی وینیل کلراید برای ایجاد خصوصیات ویژه آن اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

مقایسه لوله‌ی پلی‌اتیلن و پی‌وی‌سی

چه شما یک حرفه‌ای در ساخت و ساز باشید یا یک مصرف‌کننده‌ی کنجکاو که به دنبال بهترین سیستم لوله کشی برای خانه‌ی خودتان هست، ممکن است از خود بپرسید که تفاوت اصلی و کاربردهای بین لوله‌های پلی اتیلن و پی وی سی چیست؟‌ آیا می‌توان لوله‌ی پی‌وی‌سی و پلی‌اتیلن را به جای هم استفاده کرد؟

بیشتر بخوانید ...

PVC سخت و نرم چه فرقی دارند؟

PVC سخت و نرم بر اساس ویژگی‌ها و مشخصه‌های فیزیکی‌شان در ساخت محصولات مختلفی استفاده می‌شوند. PVC مخفف «پلی وینیل کلراید» نوعی پلیمر است که به دلیل دوام، مقرون به صرفه بودن و قابلیت انعطاف پذیری بسیار در بخش ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید ...

لوله پلیکا چیست؟

لوله پلیکا از اولین لوله‌های مدرن مورد استفاده در صنعت ساختمان برای سیستم فاضلاب و تهویه بوده است. پلیکا نوعی پلیمر می‌باشد. پلیکا به دو صورت PVC و U-PVC وجود دارد که تفاوتی در این دو ترکیب وجود دارد که مهمترین آنها نرم‌تر بودن UPVC نسب به PVC بوده و UPVC دارای استحکام بیشتری است.

بیشتر بخوانید ...

خصوصیات لوله پلیکا و اتصالات PVC

کلرید پلی وینیل PVC نوعی پلاستیک است که با درجه سختی، انعطاف‌پذیری و رنگ‌های مختلف تولید می‌شود و در صنایع مختلف مانند اتومبیل‌سازی، ساختمان، صنایع الکتریکی و الکترونیک، داروسازی و بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود. لوله PVC برای سیستم فاضلاب خانگی و تهویه گزینه مناسبی است.

بیشتر بخوانید ...

UPVC و PVC چه فرقی دارند؟

لوله پی وی سی یا «پلی وینیل کلراید» که در ایران به نام لوله پلیکا شناخته می‌شوند، تولید لوله پلیکا تنها مورد کاربرد PVC نیست. PVC می‌تواند در مبلمان، در و پنجره، روکش و بسیاری دیگر از مواد ساختمانی استفاده شود. لوله پلیکا UPVC نسبت به لوله پلیکا PVC برتری‌های زیادی دارد.

بیشتر بخوانید ...

چرا لوله پلیکا ترک خورده و شکننده می‌شود؟

لوله پلیکا پی وی سی (PVC) بدلیل استحکام و قیمت مناسب جز مصالح ساختمانی محبوب بشمار می‌آیند. لوله پلیکا را می‌توان برای لوله کشی آب، دفع فاضلاب و تهویه بکار برد. پی وی سی ماده‌ای بدون نیاز به نگهداری و کم‌خرج می‌باشد. لوله پی وی سی در طولانی مدت در شرایط خاص ممکن است ترک خورد و بشکند.

بیشتر بخوانید ...